Tłumaczenia pisemne i tłumaczenia symultaniczne - Bydgoszcz, województwo kujawsko-pomorskie, cały kraj

Biuro tłumaczeń - Bydgoszcz

Nasze biuro oferuje usługi tłumaczeniowe: tłumaczenia ustne i tłumaczenia pisemne. Jeśli chodzi o wykonywane przez nas tłumaczenia ustne, wyróżnić można tu tłumaczenia konsekutywne, towarzyszące, szeptane i wreszcie tłumaczenia symultaniczne (Bydgoszcz i cała Polska).  

Zapraszamy do kontaktu w sprawie bezpłatnej wyceny. Prosimy o informację co do trybu tłumaczenia, liczby uczestników spotkania (zwłaszcza, jeśli interesuje Państwa tłumaczenie symultaniczne - istotne jest tu oszacowanie, ile będzie potrzebnych zestawów słuchawkowych), miejsca spotkania i orientacyjnej tematyki.

Tłumaczenie symultaniczne a konsekutywne

Tłumaczenie symultaniczne jest zwykle używane podczas dużych konferencji lub spotkań liczących więcej niż 30 osób. Wykonujemy je również wtedy kiedy na konferencji używa się więcej niż dwóch języków, w związku z czym tłumaczenie ustne konsekutywne mogłoby bardzo przedłużyć przebieg wydarzenia. Tłumaczenie symultaniczne jest przez wielu uważane za o wiele bardziej skomplikowane i męczące niż tłumaczenie konsekutywne, nasi tłumacze radzą sobie z nim bez problemu. Tłumacz symultaniczny siedzi w dźwiękoszczelnej kabinie (w towarzystwie drugiego tłumacza - tłumaczenie symultaniczne zawsze wykonuje się w parach) , słucha rozmówcy przez słuchawki i mówi do mikrofonu. Dźwięk jest bezprzewodowo przesyłany do zestawów słuchawkowych używanych przez słuchaczy.

Tłumaczenia ustne konsekutywne również są bardzo wymagające - tu szczególną rolę odgrywa dobra pamięć i technika notacji, co umożliwia odtworzenie nawet długich i skomplikowanych wypowiedzi. Nasi tłumacze ustni konsekutywni stosują się do wysokich standardów profesjonalizmu i posiadają wysokie umiejętności językowe i interpersonalne, które ułatwiają interakcje na spotkaniach w różnych kontekstach i na różnych szczeblach. Profesjonalne tłumaczenie ustne wymaga wysokich kompetencji - ale tylko takie tłumaczenie ustne pozwala na skuteczną komunikację.

Tłumaczenia symultaniczne - Bydgoszcz. Dlaczego my?

Dlaczego my? Ponieważ zależy nam na tym, by wiernie przekazać wypowiedzi i intencje prelegentów i uczestników. Dostarczane przez nas profesjonalne tłumaczenia ustne, w tym tłumaczenia symultaniczne, mogą pomóc Państwu i Państwa organizacji w porozumiewaniu się z partnerami czy potencjalnymi klientami w wielu różnych sytuacjach. Nasi tłumacze są doświadczonymi, wykształconymi i w pełni wykwalifikowanymi zawodowcami, a dokładność i jakość ich pracy jest zapewniona dzięki wdrożonym przez nasze biuro tłumaczeń procedurom.

Tłumaczenia ustne - kiedy mogą być potrzebne?

Zagraniczne szkolenia pracowników, spotkania negocjacyjne i w kwestiach prawnych, podróże studyjne, wykłady zagranicznych ekspertów - to przykłady sytuacji, w których zastosowanie znajdzie profesjonalne tłumaczenie ustne - tłumaczenie symultaniczne (tłumaczenie kabinowe), konsekutywne czy towarzyszące.

Realizujemy tłumaczenia ustne dla wielu podmiotów sektora komercyjnego i publicznego, w tym rządu, instytucji publicznych, władz lokalnych, firm, stowarzyszeń, fundacji, które uznają wartość skutecznej komunikacji z klientami, użytkownikami i partnerami, bez względu na język, jakim się posługują.

Nasi tłumacze ustni są dobierani specjalnie do danego wydarzenia. Mamy na uwadze Państwa potrzeby i wymagania, by zapewnić tłumaczenia ustne (jak również pisemne), które w pełni będą im odpowiadać.

Tłumaczenia symultaniczne i konferencje - dlaczego Bydgoszcz?

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego, miasto z trzema uczelniami państwowymi oraz szesnastoma innymi uczelniami wyższymi. Od czasu, gdy w 1346 r. król Kazimierz Wielki nadał miastu prawa miejskie, miasto to osiągnęło rangę dynamicznie rozwijającego się centrum gospodarczego. Bydgoszcz jest siedzibą wielu międzynarodowych koncernów zajmujących się przemysłem elektrotechnicznym, telekomunikacją i bankowością, a także ważnym centrum kulturalnym.

Dzięki temu, że lotnisko wraz z terminalem pasażerskim znajduje się zaledwie 3,5 km od centrum miasta, Bydgoszcz posiada doskonałe połączenia z innymi miastami Polski i Europy. Co więcej, Bydgoszcz jest węzłem kolejowym, wodnym i drogowym. Dzięki malowniczemu położeniu nad rzeką Brdą i historycznym Kanałem Bydgoskim oraz Wisłą, miasto zyskało miano największego polskiego centrum żeglugi śródlądowej. To tutaj biegnie droga wodna E-70 z Berlina do Kaliningradu.

Warto również wiedzieć, że na Starym Rynku przecina się 18 południków wschodnich. Jednak miejscem, które najbardziej zachwyca niezwykłością jest Wyspa Młyńska. Liczne muzea, bliskość Opery oraz liczne festiwale i koncerty odbywające się w amfiteatrze czynią z tego miejsca centrum kulturalne miasta.

Bydgoszcz nazywana jest również stolicą lekkiej atletyki i wioślarstwa. Widzowie z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać koszykarzy i siatkarzy oraz żużlowców. Mistrzostwa Juniorów IAAF, Mistrzostwa Świata w Krzyżach Świata IAAF, Regaty Wędrówek Wielkiego Pucharu Brdy, Grand Prix Polski Speedway, Mistrzostwa Europy CEV Orlen, EuroBasket - to tylko niektóre z wielu imprez sportowych organizowanych w mieście nad rzeką Brdą.

To również miasto, gdzie odbywają się liczne konferencje, kongresy i szkolenia, również o charakterze międzynarodowym, z uczestnikami z całej Europy. Nasze biuro tłumaczeń chętnie wspomoże proces komunikacji, oferując profesjonalne tłumaczenia ustne: tłumaczenia symultaniczne (tłumaczenia kabinowe) i konsekutywne, jak również tłumaczenia pisemne. Zapraszamy do współpracy!