Tłumaczenia pisemne i tłumaczenia symultaniczne - Katowice, Częstochowa, Gliwice, województwo śląskie, cały kraj

Biuro tłumaczeń - Katowice

Główną specjalnością biura Symultanicznie.PL są tłumaczenia ustne - tłumaczenia symultaniczne, konsekutywne, szeptane, liaison. W naszej ofercie znajdują się również tłumaczenia techniczne, tłumaczenia medyczne i inne tłumaczenia pisemne. Treści techniczne, medyczne i inne specjalistyczne niejednokrotnie przewijają się również w realizowanych przez nas tłumaczeniach ustnych. 

Zachęcamy o współpracy, zarówno jeśli chodzi o tłumaczenia ustne (tłumaczenia konferencyjne), jak i pisemne. Chętnie też dostarczymy Państwu kompleksową usługę tłumaczeniową wraz z wynajęciem kabin do tłumaczenia symultanicznego czy zestawów do tłumaczenia szeptanego. Zadbamy o obsługę techniczną, która będzie Państwu towarzyszyć podczas całego wydarzenia. Kabiny staną dla Państwa w dowolnym miejscu - Katowice, aglomeracja śląska czy obszar całej Polski. 

Tłumaczenia symultaniczne - Katowice

Katowice stanowią jeden z najważniejszych punktów na mapie wydarzeń w Polsce. Tłumacze, którzy tworzą nasz zespół, od lat pracują m.in. w tym mieście mieście i są pod wrażeniem możliwości, jakie daje ono organizatorom wydarzeń takich jak sympozja, konferencje, spotkania biznesowe czy eventy kulturalne.

Tłumaczenie symultaniczne (kabinowe) jest ważnym elementem wydarzeń międzynarodowych - ułatwia komunikację, zapobiega nieporozumieniom i niedomówieniom, pozwala na efektywne wykorzystanie czasu. Można też zorganizować tłumaczenie ustne na wiele języków jednocześnie - np. angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski i czeski. Dzięki temu nie tracimy ani chwili, a wszyscy uczestnicy mogą słuchać treści szkolenia, konferencji czy negocjacji w najlepiej im znanym języku.  Ważne, by tłumacz ustny, zwłaszcza tłumacz symultaniczny (kabinowy) miał opanowane techniki tłumaczenia ustnego, jak również terminologię danej dziedziny. 

Inne tłumaczenia ustne  - Katowice

Tłumaczenie symultaniczne (kabinowe) to nie jedyna możliwość, jaką mają do dyspozycji organizatorzy międzynarodowego wydarzenia. W grę wchodzi również tłumaczenie ustne konsekutywne. Do tego celu nie potrzeba specjalnego sprzętu, którego wymagają tłumaczenia symultaniczne - tłumacz tłumaczy po mówcy, zazwyczaj robiąc przy tym notatki. Tłumaczenia ustne konsekutywne sprawdzają się na kameralnych spotkaniach, negocjacjach, podróżach studyjnych, z drugiej zaś strony w sytuacjach oficjalnych i na scenie. 

Jeszcze inną możliwość stanowi tłumaczenie ustne szeptane - z wykorzystaniem specjalnego sprzętu (tzw. przenośne zestawy słuchawkowe / infoporty / tour guide'y) lub, jeśli tłumaczenie symultaniczne szeptane jest przeznaczone dla jednej, dwóch lub trzech osób, bez sprzętu. 

Tłumaczenia symultaniczne - Katowice, ale i całe województwo śląskie

Nasze biuro tłumaczeń oferuje tłumaczenia pisemne i tłumaczenia ustne, zwłaszcza tłumaczenia konferencyjne. Katowice to miasto, gdzie odbywa się szczególnie dużo konferencji, na których zastosowanie znajdują tłumaczenia symultaniczne czy konsekutywne. Równie chętnie  zrealizujemy tłumaczenia konferencyjne w innych miastach na terenie całego województwa pomorskiego, takich jak Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry czy Cieszyn. Konferencje, spotkania czy negocjacje odbywają się często np. właśnie w miejscach takich jak Zabrze, Rybnik, Tychy, Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Bytom czy Częstochowa.

Tłumaczenia ustne - dlaczego Katowice?

Dlaczego wybrać Katowice jako miejsce organizacji międzynarodowych wydarzeń? Katowice to znaczący ośrodek konferencyjny, z rozbudowaną infrastrukturą, licznymi dostępnymi salami w różnych segmentach cenowych i bogatą bazą hotelową.  Owo stare miasto przemysłowe, powstałe wokół kopalń węgla w regionie,  dziś buduje wizerunek miejsca otwartego na nowoczesne technologie i innowacje. 

Do tego Katowice mają dobre połączenie kolejowe (do Wrocławia, Krakowa, Warszawy, nie mówiąc już o Pradze i Wiedniu) i są dobrze skomunikowane lotniczo (łącznie z tanimi połączeniami lotniczymi).  

Katowice położone są na Górnym Śląsku. Pierwotnie zamieszkany przez etnicznych Ślązaków, w 1335 r. znajdował się w rękach polskich Piastów, a następnie w 1526 r. przeszedł pod panowanie Habsburgów. Miasto Katowice zostało założone w XIX wieku, a status miasta uzyskało w 1865 roku. Miasto ma długą historię wieloetniczności, a jego mieszkańcami byli głównie Polacy, Niemcy, Żydzi i Ślązacy. Po rewolucji przemysłowej miasto stało się jednym z największych ośrodków produkcji węgla i stali, i do dziś znane jest jako centrum przemysłowe Polski.

Dziś Katowice ośrodkiem nauki, kultury, przemysłu, biznesu, handlu i transportu na Górnym Śląsku i w południowej Polsce oraz głównym miastem Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Katowice położone są w obszarze miejskim, liczącym według Eurostatu 2 746 460 mieszkańców, a także stanowią część szerszego obszaru metropolitalnego Śląska, liczącego 5 294 000 mieszkańców według Europejskiej Sieci Obserwacyjnej Planowania Przestrzennego (European Spatial Planning Observation Network),

Katowice posiadają kilka ośrodków kulturalnych, m.in. Teatr Śląski Wyspiański, Filharmonię Śląską, wiele muzeów, w tym Muzeum Śląskie i Muzeum Historii Katowic. Odbywają się tu liczne festiwale i koncerty muzyczne.

Mimo swojego przemysłowego charakteru, Katowice cieszą się zielenią parków, w których można zaznać relaksu, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Śląski Park Kultury i Orzeźwienia, Park Kościuszkowski Tadeusz Kościuszko i Park Zadole to tylko niektóre z większych parków, podczas gdy dziesiątki innych można znaleźć w całym mieście. Samo centrum miasta wyróżnia się dobrym kontrastem nowoczesnych drapaczy chmur oraz secesyjnych i modernistycznych budynków, w otoczeniu elementów zieleni.

Katowice cieszą się również dobrą sławą miasta muzyki. Spodek to miejsce, w którym rozbrzmiewają wszystkie najważniejsze koncerty. To tutaj można spotkać Bars and Melody, Tool czy Depeche Mode. Stadion Chorzowski to kolejne miejsce, którego muzycznej  sławy tłumaczyć nie trzeba – znajduje się gigantycznym Parku Chorzowskim i jest zdecydowanie wart odwiedzenia.

Czy przekonaliśmy Państwa, że do Katowic warto zawitać? Mamy nadzieję, że kolejną konferencję, spotkanie firmowe, wieczór z muzykiem czy autorem książki albo szkolenie planują Państwo właśnie w Katowicach - we współpracy z naszym biurem. Tłumacze ustni czekają w gotowości!

Tłumaczenia ustne - zobacz również:

Tłumaczenia ustne - Wrocław

Tłumaczenia ustne - Opole

Tłumaczenia ustne - Kraków

Na czym polega tłumaczenie symultaniczne?

Na czym polega tłumaczenia konsekutywne?

Wycena tłumaczenia