Tłumaczenia pisemne i tłumaczenia symultaniczne - Lublin, województwo lubelskie, cały kraj

Biuro tłumaczeń - Lublin

Tłumaczenie ustne czy konferencyjne to częsty element międzynarodowych wydarzeń i spotkań - zapewnia odpowiedni komfort słuchania prelekcji i jej pełne zrozumienie, a także – podnosi rangę wydarzenia.

Nasze biuro tłumaczeń oferuje szeroką gamę usług, które można w skrócie określić jako tłumaczenie ustne. Tłumaczenie konferencyjne w Lublinie może być zrealizowane jako  tłumaczenie symultaniczne (tłumaczenie kabinowe), tłumaczenie szeptane, tłumaczenie liaison czy tłumaczenie konsekutywne. W naszej ofercie są też tłumaczenia pisemne, w tym specjalistyczne tłumaczenia medyczne i tłumaczenia konsekutywne.

Tłumaczenia symultaniczne - Lublin

Lublin to miasto niezwykłej magii, nazywane Wiedniem północnej Polski, kolebka kultury i nauki reprezentowanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.  Lublin to idealne miejsce na tłumaczenie towarzyszące konferencji czy spotkaniu kulturalnemu. Wykonujemy również tłumaczenia ustne podczas wycieczek po Lublinie.

Profesjonalne tłumaczenia symultaniczne pozwalają na skuteczną i płynną komunikację ponad barierami językowymi, bez strat czasu i nieporozumień. Zachęcamy do kontaktu - przygotowujemy wycenę tłumaczenia (języki takie jak angielski, niemiecki, rosyjski, czeski, włoski i hiszpański), w której zależności od Państwa potrzeb możemy uwzględnić już również sprzęt do tłumaczeń (kabiny, odbiorniki dla słuchaczy itd.).

Tłumaczenia ustne - Lublin, ale i całe województwo lubelskie

Gdzie oferujemy nasze tłumaczenia pisemne i tłumaczenia ustne? Lublin to tylko jedno z miejsc. Chętnie zrealizujemy tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne na terenie całego województwa, zwłaszcza zaś w miastach takich jak Chełm, Zamość, Biała Podlaska, Puławy, Świdnik, Biłgoraj, Hrubieszów, Janów Lubelski, Kazimierz Dolny, Nałęczów czy Szczebrzeszyn.

Tłumaczenia ustne - zobacz również:

Tłumaczenia pisemne - oferta

Tłumaczenia ustne - Warszawa

Tłumaczenia ustne - Kraków

Kiedy warto zdecydować się na tłumaczenie ustne konsekutywne?

Organizowanie wydarzenia z tłumaczeniem

Specjaliści w dziedzinie marketingu radzą by organizować wydarzenia zgodnie z poniższym schematem:

Krok 1. Pomysł i koncepcja

Kiedy wpadniesz na pomysł, pamiętaj o elastyczności. Pozostaw sobie trochę miejsca na modyfikację i rozwój pomysłu. Po sfinalizowaniu pomysłu przejdź do opracowania koncepcji wydarzenia. Koncepcja ta daje Ci większą przewagę konkurencyjną, to właśnie ona wyróżni Twoje wydarzenie spośród podobnych. Lublin da Ci ogromną przewagę ze względu na ofertę kulturalną, naukową i biznesową i położenie geograficzne między wschodem a zachodem.

Krok 2. Określ widownię

Nie należy nigdy nie lekceważyć znaczenia widowni dla danej imprezy. Twoja publiczność jest kluczem do znalezienia odpowiednich sponsorów i partnerów. Warto pomyśleć o rodzaju publiczności, zaproszeniu zagranicznych gości, którzy z kolei mogą zainteresować gości lokalnych i… zadbaniu o to, by wszyscy się zrozumieli - tutaj zastosowanie znajdzie profesjonalne tłumaczenie ustne, np. tłumaczenia symultaniczne (tłumaczenia kabinowe).

Krok 3. Stworzenie porządku obrad

Po ustaleniu koncepcji i oszacowaniu oczekiwanej publiczności, zacznij myśleć o programie imprezy. Chcesz mieć całodzienne wydarzenie; czy będzie to warsztat trwający kilka tygodni? Kim są prelegenci, których można zaprosić? W zależności od odpowiedzi możesz zacząć szukać odpowiedniego miejsca, partnerów i sponsorów, a także… tłumaczy. Lublin nie jest dużym kształcenia tłumaczy konferencyjnych, dlatego zadbaj o zamówienie tej usługi z wyprzedzeniem.

Krok 4. Znajdź odpowiednie miejsce

Miejsce jest niezwykle ważne. Na całodzienną konferencję odpowiednie będzie centrum kongresowe, ale nie jest to miejsce, które pozwala na bliższą współpracę uczestników. Lublin oferuje bogatą gamę sal, auli, restauracji itp. Odwiedź je i skontaktuj się z nami.

Krok 5. Znajdź partnerów i sponsorów

Partnerstwo nie jest tak trudne do zdobycia, jak może się wydawać. Skontaktuj się z firmami takimi jak dostawcy kawy i wody, aby zapewnić sobie napoje na swojej imprezie. Możesz również zaoferować studentom projektu poszerzenie portfolio poprzez stworzenie materiałów promocyjnych i innych materiałów na imprezę. Zadbaj o to, by partnerzy byli lokalni, a jest ich mnóstwo w Lublinie. Tłumacze tworzący nasz zespół chętnie pomogą Ci z kolei w kontakcie z partnerami i gości zagranicznymi.

Krok 6. Wolny marketing i partnerzy medialni

To, czy można przeprowadzić wystarczającą kampanię marketingową przy ograniczonym budżecie, jest tematem samym w sobie. Istnieje kilka sposobów na obejście drogich reklam, na które nie każdego stać. Po pierwsze są media społecznościowe, z którymi można sobie poradzić przy odpowiedniej dawce entuzjazmu i "wyczucia" grupy docelowej.  Znalezienie partnerów medialnych do rozmów o swoim wydarzeniu, rozpowszechnianie wywiadów i recenzji byłoby doskonałym punktem wyjścia dla Twojej kampanii marketingowej. Media zapewnią Ci wiarygodność, więc upewnij się, że znajdziesz przynajmniej jednego szanowanego partnera medialnego.

Wydarzenia i tłumaczenia ustne - dlaczego Lublin?

Lublin to centrum administracyjne województwa i stolica województwa lubelskiego, zamieszkała przez 365 tys. mieszkańców. Lublin jest uznanym w kraju i za granicą ośrodkiem akademickim o bogatej ofercie edukacyjnej. Głównymi atutami miasta są pięć uniwersytetów: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz szereg innych instytucji szkolnictwa wyższego.

Lublin to największe miasto we wschodniej Polsce. Jego ogromnym atutem jest położenie blisko wschodniej granicy - może stanowić pomost między wschodem i zachodem i świetne miejsce pod kątem organizowania spotkań międzynarodowych.  Miasto położene jest w dolinie Bystrzycy i jej dopływów na górach górskich Wyżyny Lubelskiej. W XV i XII w. liczba mieszkańców Lublina zwiększyła się, a do 1317 r. Lublin uzyskał status miasta. W 1474 r. Lublin stał się stolicą województwa. W latach pierwszej republiki Lubelszczyzna, położona centralnie, była zamieszkana przez różne narodowości i wyznania religijne, stanowiące bogatą i zróżnicowaną wspólnotę.