Tłumaczenia pisemne i tłumaczenia symultaniczne - Gdańsk, Gdynia, Sopot, województwo pomorskie, cały kraj

Biuro tłumaczeń - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Biuro tłumaczeń Gdańsk

Biuro tłumaczeń Symultanicznie.PL na swoją główną specjalizację obrało sobie tłumaczenia ustne (tłumaczenia konferencyjne) – tłumaczenia symultaniczne, konsekutywne, towarzyszące, szeptane. Oferujemy także tłumaczenia pisemne, w szczególności specjalistyczne – np. tłumaczenia medyczne i tłumaczenia techniczne, w tym tłumaczenie artykułów naukowych, specyfikacji technicznych czy instrukcji.

Zapraszamy do współpracy w ramach tłumaczeń ustnych i pisemnych. Profesjonalny przekład wspiera proces komunikacji uczestników konferencji, ogranicza bariery językowe stojące na przeszkodzie w osiągnięciu sukcesu i przyspiesza znacząco nasze działania. W obecnych czasach bardzo łatwo jest ulec pokusie „przestawienia” komunikacji na organizowanych wydarzeniach na język angielski – są firmy i instytucje, w których takie rozwiązanie się sprawdza, z naszych rozmów wynika jednak, że większość klientów, którzy po kilku latach decydują się na wprowadzenie tłumaczenia ustnego na wewnętrznych rozmowach i spotkaniach, zdumionych jest, jak bardzo usprawnia to prace i jak szybko zwracają się zainwestowane w tłumaczenie pieniądze.

Tłumaczenia symultaniczne - Gdańsk

Współpracujący z nami tłumacze mają szerokie przygotowanie do zawodu. Najczęściej uzyskane przez nich wykształcenie to studia podyplomowe lub magisterskie, obejmujące tłumaczenia ustne: tłumaczenie symultaniczne i konsekutywne. Profesjonalne tłumaczenia symultaniczne to jednak nie tylko studia ze specjalnością „tłumaczenie konferencyjne”, ale i dogłębna znajomość dziedziny tłumaczenia. To kluczowe zwłaszcza, jeśli chodzi o tłumaczenia medyczne i techniczne, ale również niełatwe tłumaczenia ustne na wewnętrznych spotkaniach firm czy tłumaczenia symultaniczne na konferencjach naukowych.

Dlaczego warto nas wybrać

Nasze biuro tłumaczeń posiada fachową wiedzę w wielu dziedzinach

Doświadczenie

Nasi tłumacze symultaniczni do grona których zaliczają się założycielie firmy to grono eksertów będących w stanie sprostać każdej konferencji i każdemu tłumaczeniu

Tłumaczenia konferencyjne w świecie polityki

Tłumaczenia ustne konsekutywne podczas rozmów władz województwa dolnośląskiego z władzami partnerskiego kraju Związkowego, Saksonii. Wrocław i Saksonia.

Tłumaczenia symultaniczne czy konsekutywne

Tłumaczymy konferencje, spotkania managerów, negocjacje, gale, rozmowy. Symultanicznie tłumaczymy online. Tematyka biznesowa to nasza codzienność.

Tłumaczenia symultaniczne czy konsekutywne

Kiedy zamawiają Państwo tłumaczenia ustne, bardzo istotny jest właściwy wybór trybu tłumaczenia: tłumaczenia symultaniczne lub konsekutywne. Każde z rozwiązań ma swe plusy i minusy – chętnie doradzimy Państwu, czy w danej sytuacji lepiej sprawdzą się tłumaczenia symultaniczne czy też tłumaczenia konsekutywne (a może szeptane, albo liaison – wszak na „symultance” i „konseku” tłumaczenia ustne się nie kończą). Zachęcamy też do zapoznania się z przygotowanymi przez nas artykułami na temat tłumaczenia konsekutywnego i symultanicznego, w których między innymi wyszczególniamy szereg sytuacji i kontekstów, gdzie jeden bądź drugi tryb może szczególnie się sprawdzić.

W przypadku wyceny tłumaczenia istotna jest informacja o jego trybie, ale również inne informacje – języki spotkania (ile, jakie), liczba uczestników (to odgrywa szczególną rolę, jeśli wybieramy tłumaczenia kabinowe – na cenę usługi wpływ ma liczba odbiorników potrzebnych słuchaczom), miejsce spotkania (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Słupsk, Ustka – a może drugi koniec Polski czy zagranica?), tematyka spotkania. 

W celu zapewnienia profesjonalnej jakości usługi ważne jest, by z wyprzedzeniem przekazać tłumaczom materiały informacyjne dotyczące spotkania, prezentacje, notatki, agendę konferencji czy listę uczestników. Wszystko to pozwala tłumaczom lepiej przygotować się do danej, konkretnej realizacji. Nasze biuro dokłada wszelkich starań, by materiały przekazane przez klientów błyskawicznie trafiały do tłumaczy. Oczywiście informacje traktujemy z należytą starannością i poufnością – wiemy, jak ważne to dane dla naszych klientów, szczególnie jeśli spotkanie dotyczy np. analizy działalności konkurentów czy planów marketingowych na najbliższe lata.

Dlaczego Gdańsk?

A dlaczego wybrać Gdańsk na miejsce konferencji czy spotkania? Już tłumaczymy!

Tysiącletnia historia, miejsce na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych i komunikacyjnych, rozległych tradycji portowych i handlowych – to wszystko sprawia, że Gdańsk jest miejscem spotkań wielu kultur, narodowości i wyznań.

Spacer po Gdańsku i poznanie jego historii, de facto wyrytej w pomnikach i na budynkach, zapewni każdemu wiele magicznych chwil i prawdziwych emocji. Gdańsk to perła mieszczańskiej architektury, która szczyci się pięknymi domami i unikalnym rynkiem. To świat przytulnych uliczek i historycznych kościołów. Są tam również doskonale zachowane fortyfikacje, zaliczane do największych w Europie i ciekawa architektura portowa.

Czy zachęciliśmy wszystkich do Gdańska? Mamy nadzieję. Zapraszamy, by wysłuchać naszego tłumaczenia i spędzić niezapomniane chwile w tym pięknym mieście.

Tłumaczenie symultaniczne - Gdańsk

Tłumaczenia symultaniczne - Gdańsk, Gdynia, Sopot, ale i obszar całego województwa i kraju

Nasze biuro tłumaczeń oferuje tłumaczenia pisemne i tłumaczenia ustne. Gdańsk, jak również Gdynia i Sopot, to jedne z głównych miejsc, gdzie realizujemy tłumaczenia symultaniczne czy konsekutywne. Chętnie jednak zrealizujemy tłumaczenia konferencyjne w innych miejscowościach na terenie całego województwa pomorskiego, takich jak Słupsk, Tczew, Chojnice, Malbork, Kwidzyn, Rumia, Wejherowo, Starogard Gdański czy Ustka. Konferencje, spotkania czy negocjacje odbywają się nie tylko w dużych miastach jak Gdańsk czy Gdynia – miasta takie jak Tczew, Słupsk czy Ustka też goszczą konferencje i różnego rodzaju wydarzenia.

Biuro tłumaczeń
kontakt
Scroll to Top